Wypożyczalnia samochodów, a wymiana opony

Nie od dziś wiadomo, że opony są jednym z najważniejszych elementów w każdym samochodzie – to właśnie one decydują o naszym bezpieczeństwie na drodze. Co jednak w przypadku, kiedy podczas okresu wypożyczenia samochodu w naszej wypożyczalni następuje zmiana sezonu i następuje konieczność wymiany opon z letnich na zimowe lub odwrotnie? Co w sytuacji, gdy podczas wypożyczenia uszkodzeniu ulegnie którakolwiek z opon?

Opony są ważne!

O tym jak ważne są opony i ich stan w każdym samochodzie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wystarczy jedynie wskazać, że dobre ogumienie to nie tylko odpowiednia wysokość bieżnika, ale również wiek gumy (guma wraz z wiekiem staje się coraz twardsza i zapewnia gorszą przyczepność) i odpowiednie dobranie opony do warunków atmosferycznych. Co prawda możliwe jest przejeżdżenie całego roku na oponach zimowych, to jednak w większej temperaturze ulegną one szybszemu zużyciu oraz mogą nie zapewniać odpowiedniego trzymania na bokach.

 

Sezonowa wymiana opon – wynajem samochodu

Jeżeli podczas okresu wypożyczenia w naszej wypożyczalni przypada moment wymiany opon na zimowe lub letnie, przeważnie odpowiednio w listopadzie i marcu, to my ze swojej strony zapewniamy przygotowanie odpowiednich opon oraz rezerwację w lokalnym warsztacie wulkanizacyjnym współpracującym z naszą wypożyczalnią. Termin sezonowej wymiany opon uzgadniany jest każdorazowo z klientem.

 

Wypożyczalnia samochodów – uszkodzenie ogumienia

W przypadku nieoczekiwanej awarii i uszkodzenia ogumienia cała procedura wygląda odmiennie. Wszystko zależy jednak od wykupionego przez Państwa pakietu ubezpieczenia. Może on obejmować zarówno konieczność poniesienia wszelkich kosztów związanych z uszkodzonym ogumieniem, jak i całkowicie wyłączyć Państwa odpowiedzialność. W obu przypadkach konieczny jest jednak kontakt z infolinią naszej wypożyczalni i ustalenie dalszej procedury postępowania – wiele zależy od tego, czy dany pojazd jest wyposażony wkoło zapasowe, które możemy samodzielnie zmienić, czy musimy oczekiwać na przyjazd pomocy drogowej.

Podsumowując, o ogumienie w wypożyczonych samochodach należy dbać. To właśnie ten element odpowiada za styczność całego samochodu z drogą i to od niego w dużej mierze zależy zachowanie każdego pojazdu. Nasza wypożyczalnia przykłada najwyższą uwagę do jakości stosowanego ogumienia i odpowiedniego przygotowania pojazdów – jeżeli jednak wymiana musi nastąpić w momencie użytkowania przez Państwa naszego pojazdu, to konieczna jest współpraca obu stron, aby można było bezpiecznie użytkować wypożyczony pojazd w każdych warunkach.