Ubezpieczenie pojazdu z wypożyczalni samochodów

Pomimo tego, że na rynku działa coraz więcej wypożyczalni samochodów, to wielu z nas wciąż obawia się korzystać z ich usług. Podstawowe obawy wiążą się przede wszystkim z odpowiedzialnością w przypadku awarii, kolizji czy jakiegokolwiek innego uszkodzenia wypożyczonego pojazdu. Czy można się uchronić przed ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu?

Wbrew pozorom nie ma odgórnych zasad prawnych dotyczących ponoszenia odpowiedzialności na gruncie rozliczeń pomiędzy klientem wypożyczalni samochodów, a samą wypożyczalnią i sposobów wzajemnych rozliczeń. Oczywistym jest, że każdy samochód poruszający się po drogach publicznych musi mieć wykupione ubezpieczenie OC, które chroni kierującego przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez kierowany przez niego pojazdu, jednak ubezpieczenie AC jest już zależne wyłącznie od woli właściciela danego pojazdu.

 

Ubezpieczenie wypożyczonego samochodu?

Nasza wypożyczalnia podchodzi do kwestii ubezpieczeń samochodów w bardzo prosty i przejrzysty sposób, nie ukrywając dokładnych warunków w gwiazdkach czy małych druczkach ogólnych warunków wypożyczenia samochodu. Proponujemy rozwiązania, które sprawdziły się przez lata, a jednocześnie dają naszym klientom możliwość samodzielnego wyboru pomiędzy kosztami wypożyczenia samochodu, a zakresem osobistej odpowiedzialności.

 

Podstawowe ubezpieczenie

Rzadko która wypożyczalnia samochodów na rynku obarcza swoich klientów pełnymi kosztami w przypadku kradzieży bądź kolizji drogowej – tak samo w naszej wypożyczalni na pierwszym miejscu stawiamy komfort użytkowania naszych pojazdów i wszystkie nasze samochody posiadają wykupiony pakiet ubezpieczenia AC. W wersji podstawowej jest to jednak ubezpieczenie z wkładem własnym wypożyczającego, który wynosi od około tysiąca do czterech tysięcy złotych – poniżej takich progów uszkodzenia musi pokryć wypożyczający. Powyżej, są one likwidowane bezpośrednio z ubezpieczenia AC.

 

Większe bezpieczeństwo użytkowania

Za dodatkową opłatą wszyscy nasi klienci mają możliwość zniesienia „wkładu własnego”. W takim przypadku nawet podczas najmniejszych uszkodzeń nie zostanie obciążona karta kredytowa, a całość kosztów będzie likwidowana bezpośrednio z polisy AC.

 

Wynajem samochodu, a awaria na drodze?

Jakiekolwiek awarie samochodów nie wynikające z winy użytkowników, jak i osób trzecich, które uniemożliwiają dalszą podróż, likwidowane są w naszej ubezpieczalni poprzez pakiet assistance, który wliczony jest już w podstawową cenę wynajmu. Warto zauważyć, że w niektórych wypożyczalniach wiąże się to z dodatkowymi kosztami!

Podsumowując, nasza wypożyczalnia przewiduje proste i czytelne zasady ubezpieczenia udostępnianych pojazdów.