Przeprowadzka autem z wypożyczalni samochodów?

W polskim społeczeństwie cały czas panuje przekonanie, że samochody z wypożyczalni nadają się jedynie na spotkania biznesowe bądź są koniecznością w przypadku aut zastępczych. Obalając ten mit warto wskazać na zalety wypożyczenia samochodu w przypadku… przeprowadzki. Czy jest to wygodne rozwiązanie? Czy wypożyczalnie godzą się na takie wykorzystanie ich samochodów i czy jest jakaś realna oszczędność w związku z samodzielną przeprowadzką?

Samochód osobowy czy jednak samochód dostawczy?

Już na samym początku trzeba wyraźnie zaznaczyć, że do przeprowadzki nie używa się raczej „zwykłych” samochodów osobowych, a przede wszystkim pojazdów dostawczych. Wynika to nie tylko z samych gabarytów tego typu pojazdów i oferowanych przez nie możliwości, ale również z faktu, że przewożąc większe przedmioty w samochodzie osobowym stosunkowo łatwo o jego przypadkowe uszkodzenie. Większość wypożyczalni samochodów, w tym również nasza wypożyczalnia, nie narzuca określonego ładunku czy sposobu wykorzystania pojazdów dostawczych, a tym samym każdy ma możliwość wykorzystania ich do domowej przeprowadzki.

 

Zalety samodzielnej przeprowadzki, a wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczając samochód dostawczy w naszej wypożyczalni jesteśmy znacznie bardziej samodzielni niż korzystając z usług firmy od przeprowadzek. Sami decydujemy ile czasu zajmie nam przeprowadzka i na ile czasu potrzebujemy samochodu dostawczego. W naszej wypożyczalni obowiązuje system dobowy, tj. samochód wypożycza się na pełne 24 godziny. Tym samym nawet niewielkie opóźnienie spowodowane korkami na trasie stary dom – nowy dom nie spowoduje naliczenia dodatkowych kosztów, jak miałoby to miejsce w przypadku firmy transportowej.

 

Wynajem samochodu dostawczego – realne oszczędności!

Warto mieć na uwadze, że wynajem samochodu dostawczego to realne oszczędności w stosunku do usług firm przeprowadzkowych – koszt wypożyczenia „dostawczaka” w naszej firmie to okolice 150-200,-zł za dobę. Ile kosztuje profesjonalna przeprowadzka? Znacznie więcej!
Aby jak najbardziej skrócić czas potrzebny na przeprowadzkę, to już przed odebraniem samochodu z naszej wypożyczalni warto dokładnie zaplanować całą przeprowadzkę – spakować wszystko do kartonów i mieć przynajmniej jedną osobę do pomocy przy transporcie ciężkich rzeczy. W ten sposób cała przeprowadzka powinna pójść szybko i sprawnie, a my już po jednym czy dwóch dniach będziemy mogli oddać samochód do wypożyczalni.

Podsumowując, nasze samochody dostawcze mogą być z powodzeniem wykorzystane do przeprowadzki. Oferujemy zarówno samochody na prawo jazdy „B”, jak i na „C”.