Pozostawienie przedmiotu w samochodzie z wypożyczalni

Jednym z najczęstszych pytań trafiających do naszej wypożyczalni od naszych klientów jest to, co stanie się w przypadku pozostawienia jakiegokolwiek przedmiotu w oddawanym do wypożyczalni samochodzie. Czy jest szansa go odzyskać? Czy ma znaczenie, że będzie to karta pamięci z rodzinnymi zdjęciami czy też telefon komórkowy?

Wynajem samochodu, a sprawdzenie wnętrza

Już na samym początku należy dokładnie podkreślić, że za każdym razem staramy się dokładnie obejrzeć samochód w momencie jego zdawania do wypożyczalni – sprawdzamy nie tylko jego stan wizualny i sprawność, ale również zaglądamy do wszystkich schowków czy właśnie nic w nich nie pozostało. Co jednak z rzeczami, które mogły pozostać w samochodzie pomimo takiej kontroli, a o których nasi klienci przypomnieli sobie dopiero później?

 

Wypożyczalnia samochodów – odpowiedzialność?

Ze względu na możliwość pozostawienia w wypożyczonych samochodach najróżniejszych przedmiotów – począwszy od małych i drogich pierścionków, aż po chociażby materiały budowlane, zgodnie z warunkami wypożyczenia pojazdu podpisywanymi wraz z umową wypożyczenia, nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie pozostawione przedmioty.

 

A jeśli coś zostanie w samochodzie?

Wrócić należy tutaj do jednego z poprzednich akapitów artykułu, gdzie wspominaliśmy już o dokładnym sprawdzeniu pojazdu w momencie jego odbioru od klienta. Jeżeli dana rzecz zostanie odnaleziona na tym etapie, to natychmiast zostanie przekazana obecnemu przy odbiorze użytkownikowi danego pojazdu. Jeżeli jednak dany przedmiot zostanie znaleziony później, tj. podczas przygotowywania pojazdu do przekazania go kolejnej osobie, to spodziewać się mogą Państwo kontaktu telefonicznego i zaproszenia po odbiór w godzinach pracy wypożyczalni. W niektórych przypadkach możliwa jest również wysyłka odnalezionych przedmiotów pod wskazany adres.

Podsumowując, jeżeli tylko dany przedmiot odnajdzie się w samochodzie i będziemy mogli zidentyfikować, że należy on do Państwa, to z całą pewnością wróci on do swojego właściciela. Z oczywistych względów nie możemy jednak zagwarantować, że wszelkie przedmioty pozostawione przez Państwa w samochodzie odnajdą się – im mniejszy przedmiot tym niestety jest go trudniej odnaleźć. Dbamy jednak o zadowolenie każdego naszego klienta nie tylko na etapie podpisywania umowy i jej realizacji, ale również po zwrocie pojazdu.

Jeżeli tylko są Państwo pewni, że w wypożyczonym i oddanym już samochodzie pozostał jakiś Państwa przedmiot, prosimy o odpowiednią informację – sprawdzimy wtedy dany pojazd jeszcze dokładniej!