Wynajem samochodu – jaki samochód wypożyczyć?

Pomimo tego, że wypożyczanie samochodów jest coraz częstsze – nie tylko ze względu na wakacyjne wyjazdy, łatwiejsze dochodzenie od ubezpieczycieli zwrotów kosztów za pojazdy zastępcze czy ze względu na mniejsza biurokrację związaną z wypożyczeniem, to w wielu przypadkach nie zastanawiamy się nad tym, jaki samochód powinniśmy wypożyczyć. Czym powinniśmy się kierować przy wypożyczeniu samochodu? Czy każdy model sprawdzi się tak samo dobrze?

Różnorodność samochodów – wynajem samochodu?

Niemal wszystkie wypożyczalnie, tak jak nasza, mają w ofercie samochody obejmujące różne segmenty – od małych miejskich samochodów w stylu Nissan Micra, poprzez rodzinne kombi, np. Kia Ceed, aż po samochody klasy wyższej – Kia Optima czy Skoda Superb. Co prawda nasza wypożyczalnia nie posiada w swojej ofercie samochodów kempingowych (kamperów), to warto jednak wspomnieć, że coraz częściej wchodzą one również w zakres tradycyjnych wypożyczalni samochodów, a nie wypożyczalni „specjalistycznych” i „wakacyjnych”.

 

Cena wypożyczenia

Wbrew pozorom wszelkie rozważania na temat wypożyczenia samochodów powinniśmy zacząć od ceny wypożyczenia. Nie jest żadną nowością, że im samochód większy, lepiej wyposażony i bardziej prestiżowy, to jest on droższy w zakupie. Tak samo jest w przypadku kosztów wypożyczenia samochodu. W naszej wypożyczalni można wypożyczyć zarówno wspomnianego już wcześniej Nissana Micrę za kilkadziesiąt złotych za dobę, jak i Skodę Suberb prawie dwa razy drożej.

 

Wypożyczalnia samochodów – mały czy duży?

Jeżeli samochód traktujemy jedynie jako środek transportu i nie ma dla nas znaczenia standard i prestiż pojazdu, którym się poruszamy, to znacznie tańszym rozwiązaniem jest wypożyczenie małego samochodu.

W naszej wypożyczalni nawet najmniejsze samochody dostępne są z wyposażeniem gwarantującym komfortową eksploatację (między innymi elektryczne szyby czy klimatyzacja). Warto mieć jednak na uwadze, że w pewnych przypadkach nie możemy sobie pozwolić na ustępstwa i wtedy konieczne jest wypożyczenie konkretnego pojazdu. Wyjazd z rodziną na wakacje – kombi albo SUV. Dostarczenie towaru w firmie po awarii firmowego dostawczaka – samochód dostawczy. Wyjazd na objazdowe wakacje – kamper.

Podsumowując, decydując się na wypożyczenie samochodu w naszej wypożyczalnie nie warto patrzeć wyłącznie na estetykę i wyposażenie danego pojazdu. W większości przypadków wystarczy dokładne sprecyzowanie tego, do czego potrzebujemy wypożyczonego samochodu, aby móc określić swoje wymagania i często oszczędzić na wypożyczeniu. Po co brać większy i droższy samochód niż będzie nam rzeczywiście potrzebny?