Wynajem samochodu, a wyjazd za granicę

Coraz częściej spędzamy wakacje i urlopy za granicą – kusi nas nie tylko coraz lepsza pozycja złotego na rynku walutowym, ale również przeważnie lepsza pogoda oraz możliwość poznania miejsc, z którymi nie mamy styczności na co dzień. Czy jednak wyjazd za granicę samochodem z naszej wypożyczalni jest trudny? Czy konieczne jest spełnienie dodatkowych formalności? Czy potrzebne są wreszcie jakieś specjalne dokumenty w momencie przekraczania granicy samochodem z wypożyczalni?

Decydując się na przekroczenie granic naszego kraju wynajętym samochodem są Państwo zobligowani do wcześniejszego powiadomienia nas o tym. Co prawda ograniczenia związane z ilością pokonywanych kilometrów i obszarem użytkowania danego pojazdu są coraz rzadziej stosowane, to jednak wciąż podstawą są ogólne warunki użytkowania pojazdu, które podpisują Państwo w momencie wypożyczenia. Co do zasady nie ograniczamy możliwości podróżowania pojazdem w ramach całej Unii Europejskiej, jako obszaru bezpiecznego dla każdego kierowcy i stosującego niemalże jednolite przepisy drogowe.

 

Wyjazd poza granice Unii Europejskiej

W przypadku chęci wyjazdu samochodem z naszej wypożyczalni poza granice Unii Europejskiej konieczne jest indywidualne pozwolenie, które wydajemy po każdorazowym rozpatrzeniu zapytania w tej kwestii. Jednocześnie ze względu na zwiększone ryzyko dla wypożyczanego pojazdu, wypożyczający musi opłacić dodatkowe ubezpieczenie z tego tytułu – podstawowe ubezpieczenie pojazdu obejmuje wyłącznie obszar UE.

 

Wypożyczalnia samochodów? Dokumenty proszę!

Podróżując wypożyczonym samochodem po krajach Unii Europejskiej powinniśmy mieć przy sobie cały czas nie tylko dokument poświadczający nasze uprawnienia do kierowania pojazdem danego typu, ale również wszelkie dokumenty pojazdu – począwszy od dowodu rejestracyjnego, poprzez dokument potwierdzający wykupienie polisy OC, a skończywszy na umowie wypożyczenia poświadczającej nasze prawo do kierowania danym pojazdem. Co prawda niektóre państwa wymagają dokumentów przetłumaczonych na ich język, to jednak nie dotyczy to krajów unijnych.

 

Bez obaw – dokumenty są OK!

Wypożyczając samochód w naszej wypożyczalni nie muszą się Państwo obawiać o dokumenty pojazdu – zawsze wydajemy pełen komplet, który będzie wystarczający przy każdej kontroli drogowej lub granicznej. W razie jakichkolwiek problemów z dokumentami pojazdu zawsze mogą Państwo skorzystać z numeru naszej infolinii i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Zawsze służymy pomocą naszym klientom, którzy zdecydowali się na wynajem samochodu właśnie u nas!